Hakkımızda

TARİHÇE

Kosifler Şirketler Grubu, 1945 yılında İstanbul’da temelleri atıldığından beri inşaat, otomotiv, turizm, sigorta, denizcilik ve bilişim teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren dengeli yapısı, ihtiyatlı yönetim anlayışı ve mali gücü ile kendisini kanıtlamış, Türkiye’nin eski ve saygın aile şirketlerindendir.

1945-1974 yılları arasında şahıs şirketi olan Kosifler Koll. Şti., 1974 yılında şirketleşme yolunda ilk adımlarını atmaya başladı. 1970 yılından günümüze kadar inşaat sektöründe de faal olarak yer alan Kosifler Oto, 1984 yılında BMW ailesine katıldıktan sonra, 1987 yılında İstanbul’un Asya yakasındaki ilk BMW satış sonrası hizmetler merkezini açtı. 1993 yılında büyük turizm yatırımlarının yer aldığı Antalya’da, Türkiye’nin Anadolu’daki ilk modern BMW bayiliği açıldı. 1998 yılında otomotiv sektöründe Land Rover, MINI ve MG’nin İstanbul ve Antalya bayiliklerini alarak genişledi ve 2015 yılında Jaguar markasını buünyesine dahil ederek büyümesini sürdürdü. 1998 yılının Nisan ayında, toplam 57.000 m² alanda faaliyet göstermeye başlayan Kosifler Oto satış ve satış sonrası merkezi ile Kosifler Center ticaret kompleksinin inşası Kosifler İnşaat A.Ş. tarafından başlatılmıştır. 2002 yılında tamamlanan bu kompleks 25 Mart 2002 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Kosif Ailesi aynı zamanda, 1956 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk motor fabrikası olan Pancar Motor’un da kurucu ortaklarındandır. Bu firma 50 yıldır faaliyetlerine devam etmektedir.

Kosifler Şirketler Grubu, otomotiv, bilişim, inşaat, sigorta, ihracat, turizm ve denizcilik sektörlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

VİZYONUMUZ

Bulunduğumuz her sektörde; öncü ve lider olmak, evrensel kalite ve standartlarda hizmet sunarak büyümemizi sürekli kılmaktır.

 

MİSYONUMUZ

Faaliyet gösterdiğimiz her alanda başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza değer yaratan güvenilir hizmet anlayışımızı kalıcı kılmaktır.

 


DEĞERLERİMİZ

Müşterilerimiz, en değerli varlığımız ve varlık nedenimizdir.

Tüm davranış ve iş anlayışımıza yasalar ve evrensel etik değerler yön verir.

Çalışanlarımıza önem verir, onların sürekli gelişimlerine yatırım yaparız.

Yaratılan kaynakları en verimli şekilde yeni yatırımlara yönlendirir; ülkemiz ekonomisine güç katmaya çalışırız.

İş ortaklarımız ve tedarikçilerimizle şeffaf ve adil ilişkiler yürütmeye özen gösteririz.

Sosyal Sorumluluk Projelerini özenle seçer, topluma katkı sağlarız.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.